Ligipääsetavus

Ligipääsetavus Haapsalu ja Läänemaa muuseumidesse

 

Iloni Imedemaa
Kooli 5

Välistrepi ramp võimaldab kergelt muuseumi pääseda ka liikumispuuetega inimestel. Majas on invatualett ja lift mis võimaldab ligipääsu erinevatele korrustele. Näitusel on katsutavaid eksponaate.
Kontakttelefon kust saab vajadusel abi: (+ 372) 52 762 44

Haapsalu raekoda
Kooli 2

Maja ees olev ramp võimaldab kergelt muuseumi pääseda ka liikumispuuetega inimestel. Näitusesaalid on ühel korrusel. Lähim invatualett asub Iloni Imedemaal.
Kontakttelefon kust saab vajadusel abi: (+372) 52 82 698

Haapsalu linnus
Lossiplats 3

Linnuse muuseumis on mugav liigelda ratastooliga. Eri korrustele viivad liftid, abiks on kaldteed. Võimalik minna ka toomkirikusse. Majas on olemas invatualett.

Linnuses on olemas ka audiogiid kaheteistkümnes erinevas keeles ning näitusel on katsutavaid eksponaate.
Kontakttelefon kust saab vajadusel abi: (+372) 53 853 575

Raudtee- ja sidemuuseum
Raudtee 2

Muuseumis on võimalik ratastooliga külastada kõiki ruume, kuid ligipääsetavus on kohati raskendatud. Raske välisuks avatakse klienditeenindaja poolt. Soovitame külastada koos saatjaga.
Kontakttelefon kust saab vajadusel abi: (+372) 473 4574

 

Ants Laikmaa muuseum
Kadarpiku küla, Lääne-Nigula vald

Liikumispuudega inimestel on muuseumi külastamine raskendatud, hetkel puudub lauge ramp teisele korrusele. Pargi teed sõltuvad ilmastikuoludest ning nendel liikumine ei ole ratastooliga alati võimalik. Külastada on võimalik koos saatjaga. Majas on invatualett.

Kontakttelefon kust saab vajadusel abi: (+372) 47 29 756

Erinevate muuseumide vahel liikumiseks saab kasutada veebirakendust, mis võimaldab ratastoolikasutajal nutiseadet kasutades saada teavet takistustest Haapsalus liikudes: