Turvalisus

Vastavalt 15.11.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldustele tuleb kõigil SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumide külastajatel (alates 12. eluaasta ja 3 kuu vanusest), esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks.

Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja trükitud kujul:

  • kehtiv vaktsineerimispass,
  • COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kehtib positiivsest testist 180 päeva)

Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele (12 aastat 3 kuud kuni 17 eluaastat) muuseumikülastuseks ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne külastust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse alaealistel ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust.

Isikusamasuse tuvastamiseks kehtib tõend üksnes koos isikut tõendava dokumendiga.

Palun kandke maski. Maskikohustus kehtib kõigile külastajatele alates 12. eluaasta vanusest.

Alates 15. novembrist ei kontrollita tõendeid ega testitulemusi muuseumitundidest osa võtvatel, kooli kontaktõppel olevatel õpilastel (12. eluaastast kuni nendeni, kes saavad 2021/22. õppeaasta jooksul 19-aastaseks). Erand kehtib ka koos klassiga õppekäigul olevale õpetajale.

COVID-19 immuniseerimise ja läbipõdemise tõendi saab alla laadida: www.digilugu.ee

Info välismaa kodanikele EL COVID tõendite väljastamise kohta

Rohkem infot: https://www.kriis.ee/et

Juhul kui külaline saabub ilma tõendita, on meil kohustus külastajat muuseumisse mitte lubada.

Tingimused kehtivad kuni Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldusteni või nende tühistamiseni. Soovitame alati enne külastust siin lehel oleva infoga uuesti tutvuda. Küsimuste korral palume pöörduda muuseumitöötajate poole.

Oleme liitunud ka vastutustundlike ettevõtete tarbijamärgisega „Siin on turvaline“.