Ajahäkkerid, mängima!

Ajahäkkerid, mängima!

Alates 10. oktoobrist on kõik pered koos lastega oodatud laste- ja noortefestivalile “Avatud mänguväljad”!  Aasta teemas AJAHÄKKERID on kokku saanud Eesti rahvajutu teema-aasta ja digikultuuriaasta märksõnad.

Ajahäkker suudab näha asjade taga lugu, olgu see juhtunud mõnikümmend aastat tagasi või keskajal. Ajahäkker tahab saada aru, miks midagi juhtus või tehti, kuidas rahvajutud edasi elavad ja miks minevikku hinnata ja hoida.

Haapsalus on mängu tegelaseks üks omamoodi ajahäkker, väike tont, kes on häkkimisel ajahätta jäänud ja vajab 6-14-aastaste noorte abi. Haapsalu linnamäng pakub ajahäkkimisvõimalusi lausa kuuel mänguväljal: Haapsalu raekojas, Iloni Imedemaal, Haapsalu linnuses, Rannarootsi muuseumis, Haapsalu lasteraamatukogus ja Keskraamatukogu lugemissaalis.

Avatud mänguvälju Haapsalus saab läbida nii paberil mängulehete kui ka oma nutitelefoni kasutades. Paberil mängud on kättesaadavad kõikides mänguväljades. Nutimängu jaoks on vajalik LoQuizi äpp, mille saab alla laadida Google Play’st või App Store’ist.

Mängida saab üksi, pere või sõpradega muuseumide ja raamatukogude lahtiolekuaegadel. Muuseumides on sissepääs piletiga.

Avatud mänguväljade lahtiolekuajad ja piletiinfo:

  • Haapsalu Raekoda K-P 11-17, täispilet 4€, sooduspilet 3€, alla 8-aastased tasuta
  • Haapsalu linnus K-P 11-17, täispilet: 10 €, sooduspilet: 5 €, perepilet: 20 €, kuni 8-aastased tasuta.
  • Iloni Imedemaa K-P 11-17, täispilet 6 €, perepilet 18 €, alla 2-aastased tasuta
  • Rannarootsi muuseum T-L 10-16, täispilet 3 €; pensionär, üliõpilane 2,50 €; õpilane 1,50 €; perepilet 6 €
  • Haapsalu lasteraamatukogu E-R 10-18, L 10-15, sissepääs tasuta
  • Keskraamatukogu lugemissaal E-R 10-18, L 10-15, sissepääs tasuta

Avatud mänguväljade festivalil loositakse välja ka auhindu. Lasteekraani loosimisel saavad osaleda mängijad, kes märkavad muuseumis mängu käigus Lasteekraani multifilmidest tuttavaid tegelasi, teevad nendest fotod ja saadavad need Lasteekraan.ee lehelt võistlusele.

Lisaks loosime välja Haapsalu mänguväljadel osalevate muuseumide pileteid ja meeneid mängijate vahel, kes on 10.–25. oktoobrini Haapsalu linnamängu läbinud.

Festivali korraldavad MTÜ Elamusõppelabor ja osalevad Muuseumid.