Haapsalu linnuse muuseumis on laupäeval perepäev

Haapsalu linnuse muuseumis on laupäeval perepäev

Laupäeval, 5. oktoobril kl 12-15 toimub Haapsalu linnuse muuseumis juba paljudele tuttav keskaega tutvustav Linnuse päev.

Neljandat korda toimuval Linnuse päeval jagub tegevusi igas vanuses külastajale. Uuenenud linnuses avatakse esimest korda sepikoda, kus kõik soovijad saavad tina valada. Lisaks sepikojas toimetamisele mängitakse sisehoovis keskegaseid mänge ja viiakse läbi miraakel Püha Jürist.

“Miraakel on keskajast pärinev žanr, millega jutustati pühakute imetegusid. Meie anname lugu kuulsast lohetapjast edasi kohapeal sündiva näidendiga, milles saavad rolli kõik soovijad,” selgitas linnuse pedagoog Karin Mägi.

Muuseumis sees toimub midagi täiesti uut – tehakse tutvust mütoloogiliste tegelastega. Tegelastega, kelle olemasolu on kirjeldatud kaua aega tagasi, aga keda pole praegusel ajal enam nähtud. Pedagoog Karin Mägi juhendamisel saadakse aimu, millised need elukad olid ja kas võime neid siiski veel kohata ka tänapäeval. Iga üks saab avastada ja ette kujutada ning kujutluse oma käega üles joonistada.

Suud saab magusaks teha linnuse kohvikus. Sissepääs üritusele on muuseumipiletiga, mis on sel päeval tavapärasest odavam: üksikpilet 5 €, perepilet 10 €.

Foto: Hele Otti