Matsalu loodusfilmide festivali filme näeb ka Iloni Imedemaal

Matsalu loodusfilmide festivali filme näeb ka Iloni Imedemaal

Tänu Matsalu loodusfilmide festivali ja Iloni Imedemaa heale koostööle jõuavad selgi aastal väärt loodusfilmid Haapsalu koolilaste ja peredeni. Lihulas toimuva festivaliga ühel ajal näidatakse põnevaid uusi filme ka Iloni Imedemaa kinosaalis.

Neljapäeval, 21. sept. ja reedel, 22. sept. kell 11.00 on Iloni Imedemaale filme vaatama oodatud kooligrupid. Seanssidele palutakse eelnevalt registreeruda e-maili aadressil imedemaa@salm.ee. Näha saab Saksamaal tehtud filmi „Jan Haft – Loodusfilmimees“  (My Life as a Wildlife Filmmaker). Baierlane Jan Haft on saksa loodusfilmi tippmees, Matsalu festivaligi võitnud ja muid preemiaid saanud. Tema edu võti on avastada  saladusi ja tuua imelugusid välja sealt,  kus kõik tundub ilmselge. “Minu kodumaa, Saksamaa, on sama intrigeeriv nagu iga kauge eksootiline koht,“ ütleb Haft. Kinoseansid juhatab sisse tuntud eesti loodusfilmimees Joosep Matjus . Kooligruppidele mõeldud seanssidel on piletihind 1 euro lapse kohta.

Nädalavahetusel on filme vaatama oodatud pered.  Laupäeval, 23. sept. kell 14.00 näeb kahte filmi. Saksa film „Kaljudamaan – Lõuna-Aafrika elukunstnik“  (The Dassie – A South-African Survival Specialist) räägib väikestest, armsatest ja erilistest loomadest – kaljudamaanidest. Hispaania film „Loodust otsides“ (Looking for the Wild) jutustab 9-aastasest poisist, kes reisib oma perega kogu maailmas. Hundid, elevandid, lõvid, piisonid, pingviinid, sarviklinnud ja krokodillid on selle põneva teekonna peategelased eri kontinentidel.

Pühapäeval, 24. sept. kell 12.00 näidatakse iraani filmi „Tamme kaitse all“ (Sheltered in Oak). Iraani Ilami provintsi tammemetsad on elupaigaks sealsele oravaliigile. Film räägib ohtudest, mis neid pisiloomi varitsevad – metsi raiutakse ning loomi ka jahitakse. Kell 14.00 linastub kaks filmi. Esimene on kaunis prantsuse film „Maailma ilusaim linn“ (Paris: A Wild Story). See on film Pariisi tundmatumast küljest – looduslikust, unikaalsest Pariisist oma salajase eluga.  Teine, austria film „Kanaari saared“ (The Canary Islands – Life at the Limit) räägib saarestiku rikkalikust maastikest – parasvöötme rannajoon ja kõrvetavkuumad kõrbealad, tundra, troopilised vihmametsad ja igilumega mäetipud. Saarte ainulaadset looduskeskkonda survestab inimtegevus.

Filmid tõlgitakse eesti keelde. Kohapeal on dubleerijateks Läänemaa ühisgümnaasiumi noored.

Lisaks saab filmifestivali nädalal Iloni Imedemaal lahendada loodusteemalist otsimismängu ning meisterdada looduslikest materjalidest vahvaid kaunistusi ja putukaid.

Päevapilet ühele inimesele maksab 5 eurot ning sisaldab lisaks filmiseanssidele ka Imedemaa külastust.

Lähemat infot festivali Haapsalu programmi kohta näeb siit.

Matsalu loodusfilmide festivali ametlik koduleht.

Foto: MAFF. Kaader filmist „Maailma ilusaim linn“ (Paris: A Wild Story), Prantsusmaa