Novembris ja detsembris toimuvad muuseumides toiduteemalised haridusprogrammid

Novembris ja detsembris toimuvad muuseumides toiduteemalised haridusprogrammid

Haapsalu ja Läänemaa muuseumid korraldavad koostöös Kodukant Läänemaaga novembris ja detsembris Läänemaa lastele hariduslikke toiduteemalisi muuseumitunde.

Läänemaa maitsete aasta raames toimuvad Raudtee- ja sidemuuseumis, Haapsalu linnuses ning Iloni Imedemaal tunnid, mis tutvustavad siinset toidukultuuri ja toiduajalugu. Enneolematud muuseumitunnid avardavad õppijate maailmapilti ja aitavad luua seoseid kodukoha kultuuripärandi ning maailmas toimunud sündmuste vahel.

Kodukant Läänemaa tegevjuht Kaja Karlson rõhutas, et Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta annab võimaluse tutvustada siinset toidukultuuri ka meie oma lastele ja noortele. „Uuringud näitavad, et nende teadlikkus kohaliku toidu tarbimisest on võrdlemisi madal. Küll aga aitavad sellised hariduslikud tegevused tõsta nende teadlikkust ja tutvustada nutikalt nii tervislikku toitumist kui toidukultuuri.“

Eriprojekti raames toimuvate tundide vastu oli õpetajatel huvi suur. Linnuse ja Imedemaa tundide ajad täitusid loetud päevadega.

Iloni Imedemaa programmist „Kartulilaste jõulupidu“ saavad eelregistreerimisega (imedemaa@salm.ee) osa võtta aga kõik soovijad. Igas vanuses huvilistele avatud perepäev toimub 19. detsembril.

Tegevus viiakse ellu Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta programmi raames, mida toetab Maaeluministeerium.