Reedel toimub Haapsalu raekojas näituse „1982“ publikuprogramm

Reedel toimub Haapsalu raekojas näituse „1982“ publikuprogramm

Haapsalu raekojas (Kooli 2) toimub reedel, 27. aprillil kell 16.00 kohtumine agronoom Toivo Kivimäe ja kirikuõpetaja Ants Leedjärvega, kes meenutavad elu Nõukogude Eestis.

Muuseumipedagoog Karin Mägi sõnul on publikuprogrammide eesmärk pakkuda huvilistele võimalust kohtuda oma ala asjatundjatega, kes aitavad kaasahaaravalt avada kultuurilooliselt olulisi teemasid. „Käimasolev Euroopa kultuuripärandi aasta ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäev on sellisteks kohtumisteks just õige aeg,“ lisas Mägi.

Reedel, 27. aprillil kell 16.00 toimub publikuprogrammide sarjas Haapsalu raekojas näitusest „1982“ inspireeritud kohtumine, mil teemaks elu Nõukogude Eestis. Oma toonaseid töid ja tegemisi meenutavad agronoom Toivo Kivimäe ja kirikuõpetaja Ants Leedjärv.

Toivo Kivimäe töötas aastatel 1965-1980 Lihula sovhoosis peaagronoomina. Tal on kolm tütart ja viis lapselast.

Emeriitõpetaja Ants Leedjärv teenis Kullamaa kogudust 35 aastat ja oli Kullamaal vallavolikogu liige. Ta on kolme lapse isa ja nelja lapselapse vanaisa.

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud näitus „1982“ kajastab ühte aastat sajandivanuse Eesti Vabariigi ajaloos. Aasta 1982 esindab sellel ajateljel 48 aastat kehtinud Nõukogude korda Eestis – pea kaks põlvkonda kestnud okupatsiooniaega. Agronoomist amatöörfotograaf Ants Maripuu (1952 – 2015) jäädvustas töö kõrvalt kolhoosikogukonna argipäeva. Tollal ei peetud seda eriti pildistamisväärseks, kuid tänaseks on neist piltidest saanud unikaalne ajalooallikas.

Sissepääs muuseumipiletiga 3€ / 4€.