Tuntud soomerootsi illustraator Christel Rönns külastab Iloni Imedemaad

Tuntud soomerootsi illustraator Christel Rönns külastab Iloni Imedemaad

Pühapäeval, 27. augustil kell 16.00 toimub Iloni Imedemaal, Haapsalus kohtumine kõrgelt hinnatud soomerootslasest illustraatori Christel Rönnsiga.

Soomes, Helsingis elav Christel Rönns on sündinud 1960. aastal. Ta on illustreerinud umbes 60 lasteraamatut. Neist kolm on ta ise kirjutanud. Christel Rönns on pälvinud arvukalt auhindu. Tema tööd on käinud paljudel näitustel. Eesti lastele on Christel Rönnsi looming tuttav  tõlkeraamatutest “Risto Räppar ja teisik”, “Risto Räppar ja armetu Nelli” ning “Konrad ja Kornelia”.

Christel Rönns viib Iloni Imedemaal läbi töötoa, kus osalejad saavad joonistamise, maalimise ja portreteerimise kaudu teha tutvust rootsikeelse muinasjutumaailmaga.

Kohtumine Christel Rönnsiga saab teoks keelepesa projekti raames. Keelepesa eesmärk on õpetada lastele rootsi keelt läbi mängu, jutustuste ja argitegevuste. Rootsikeelse keelepesa idee algataja Mikael Sjövalli sõnul on sarnaseid häid kogemusi olnud Soomes saami  keele õpetamisel ning võru ja setu keele osas Eestis. „Põhimõte on, et juhendaja kõneleb lastega nimetatud vähemuskeeles. Selline õppevorm sai alguse Uus-Meremaal, et taaselustada maoori keel,“ selgitas Sjövall.

Keelepesa sündmustele on kindlasti oodatud ka need, kes rootsi keelt ei valda. Vajadusel tõlgitakse vestlus eesti keelde.

Sügisel jätkab keelepesa regulaarsete kohtumistega Iloni Imedemaa ruumides, kus rootsi keele järjepidevuse kandmise eest seisavad hea nii soomerootslastest kui riigirootslastest juhendajad.

Keelepesa toetab perekond Lerches toetusfond ning eraannetajad.

Palume huvilistel pühapäevasele sündmustele registreeruda e-maili aadressil imedemaa@salm.ee. Sissepääs on registreerunutele tasuta.