Tutvu Haapsalu ja Läänemaa ajalooga veebi kaudu

Tutvu Haapsalu ja Läänemaa ajalooga veebi kaudu

Muuseumid on küll eriolukorra tõttu suletud, aga väga palju põnevat materjali leidub koduseks uurimiseks ka internetis.

 

„Läänemaa Muuseumi toimetised“

Alates 1997. aastast on Läänemaa Muuseum välja andnud artiklite kogumikku “Läänemaa Muuseumi toimetised”, milles avaldatakse Läänemaa aja- ja kultuurilugu käsitlevaid artikleid. Tänu Kultuuriministeeriumi muuseumide arendamise toetusprogrammile ja Eesti Rahvusraamatukogu digitaalarhiivile DIGAR on “Läänemaa Muuseumi toimetised” digiteeritud ja kõigile internetis tasuta kättesaadavad.

 

Töölehed lastele

Printimiseks, värvimiseks, joonistamiseks ja meisterdamiseks.

 

  • Haapsalu raekoja näitusega „Kaks kodu“ kaasnevad töölehed:

Värvi ja meisterda oma tuba.

Pisematele: Joonista oma sugupuu. Prindi välja visand, mille abil saad joonistada enda väikese sugupuu. Uuri koos vanematega oma sugupuud. Kes on sinu juured? Millega tegelevad sinu vanemad ja vanavanemad? Joonista puuvõrasse perepilt.

 

  • Iloni Imedemaa meisterdamisõpetused:

Kroon

Konn

Peakoka müts

Munakarbiloomad

Pulgapere

Seemnepilt

 

Raudtee- ja Sidemuuseumi veebipõhine külastuskeskkond.

Interregi projekti toel on valminud virtuaalne külastuskeskkond, kus muuseumiekspositsioonis leiduvate esemete ja nende lugudega saab tutvuda ka veebi kaudu.

 

Kaardirakendus „Haapsalu läbi sajandite“

Haapsalu linna kodulehelt leiate huvitava kaardirakenduse “Haapsalu läbi sajandite”, kuhu on koondatud kõik teadaolevad Haapsalu linna kaardid. Neid on väga mugav omavahel võrrelda. Lisaks saab kaardilt lugeda kinnistute andmeid. Selleks tuleb aastaarvudega menüüriba lõpust valida i-täht – (kinn-reg) ja panna selle ette kastikesse linnuke. Nüüd ilmuvad kaardile rohelised i-tähed, mida on võimalik ükshaaval lahti klõpsata ja vastava kinnistu kohta Rahvusarhiivi andmeid vaadata.

 

Eesti muuseumide infosüsteem MuIS

MuIS on veebipõhine töökeskkond, mis on mõeldud muuseumikogude haldamiseks ja riigivara üle arvestuse pidamiseks ning võimaldab teha muuseumides leiduva informatsiooni kättesaadavaks nii erialaspetsialistile kui kõigile teistele huvilistele.

Tehke meie kogudega tutvust  siin.

Kasutusjuhend:

  • Valige tabeli alumisest osast link Detailne otsing.
  • Kirjutage märksõna otsitava eseme kohta lahtrisse Nimetus. (Soovitatav on otsingus kasutada märksõna ees ja taga protsendimärke. See võimaldab teha otsinguid ka sõnaosade kaupa. Näiteks otsing %pullap% annab tulemuseks ühe paiga erineva võimaliku kirjapildiga – nii Pullapää, Pullapä kui Pullapeaga seotud esemed.)
  • Asutust, mille kogudest soovite eset leida, saate valida parempoolse tulba keskmisest lahtrist Muuseum, klikates lahtri paremas servas olevale väikesele noolekesele.
  • Kui soovite leida vaid esemeid, mis on üles pildistatud, tehke linnuke vasakpoolse lahtri all olevasse kastikesse Pildiga museaal.

Sellest, kuidas MuIS-i õppevahendina kasutada, loe siit.

 

Videod

Muuseumitöötajad tutvustavad ülevaatlikes videolõikudes Haapsalu linnust ja keskaegset elu-olu. Vaata videosid siit.

 

Sotsiaalmeediakanalid

Jälgige kindlasti ka meie sotsiaalmeediakanaleid, kus suhtleme jätkuvalt aktiivselt oma publikuga. Jagame ideid kodusteks taaskasutusmeisterdusteks ja mängudeks, tutvustame lähemalt esemeid oma kogudest, soovitame lugemiseks ajalooraamatuid ja –artikleid ja jagame palju muud huvitavat ja kasulikku!

Facebook: @Haapsaluraekoda; @haapsalulinnus; @Iloniimedemaa; @Laikmaa; @Raudteeside

Instagram: @haapsalulinnus; @iloniimedemaa

 

Meiega saab jätkuvalt ühendust ka e-maili kaudu ja telefoni teel.

 

Foto: Hele Otti