Kuidas Laikmaale tulla?

Kuidas Laikmaale tulla?

AUTOGA või TURISMIBUSSIGA

Ants Laikmaa muuseum asub Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee ääres Haapsalust 12 km ja Tallinnast 89 km kaugusel. Muuseum ja park on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-17.

Tallinna poolt tulles pöörake pärast märki (pilt: Tallinn_Laikmaa) vasakule asfaltkattega teele ja sõitke 1,5km otse edasi. Tee lõpeb muuseumi parklas, kuhu saab jätta nii bussi kui auto.

Haapsalu poolt tulles pöörake pärast märki (pilt: Haapsalu_Laikmaa) paremale ja sõitke 1,5km otse edasi. Tee lõpeb muuseumi parklas, kuhu saab jätta nii bussi kui auto.

PARKIMINE

Muuseumi parkla asub Laikmaa tee lõpus vasakut kätt. Värava ees on parkimise keeluala. Etenduste ja kontsertide ajal on parkimine korraldatud tee ääres parempoolsel heinamaal, palun jälgige liiklusmärke.

Parklast on näha värav ning maja otse ees. Pileti muuseumi ning pargi külastuseks saab lunastada majast. Aias sees paremale jäävad saun ning puude varjus käimla. Kaldtee asub maja vasakul küljel, ratastooliga on ligipääsetav maja esimene korrus ja park. Muuseumis puudub inva-WC.

 

ÜHISTRANSPORDIGA

Haapsalust ühistranspordiga muuseumisse jõudmiseks leiad kõige täpsema info web.peatus.ee/ lehelt. Peatuse nimi: Laikmaa tee. Peatusest pisut maad tagasi sammudes pööra vasakule, asfaltkattega teele. Jalutuskäik muuseumini on 1,5km ja võtab aega umbes 30min

MK Reis-X buss nr 35 Linnamäe (tasuta) 10.00 Haapsalu bussijaam – 10.25 Laikmaa tee, jalutuskäik umbes 30min (jõuad mõnusalt avamise ajaks kohale)

MK Reis-X buss nr 321 Pärnu (piletiga) 10.45 Haapsalu bussijaam – 11.00 Laikmaa tee, jalutuskäik umbes 30min

MK Reis-X buss nr 36 Lähtru tee (tasuta) 13.30 Haapsalu bussijaam – 13.53 Laikmaa tee, jalutuskäik umbes 30min

MK Reis-X buss nr 22 Kuijõe (tasuta) 15.10 Haapsalu bussijaam – 15.25 Laikmaa tee, jalutuskäik umbes 30min

 

Muuseumist Haapsallu tagasi alusta jalutuskäiku peatusesse Laikmaa tee vähemalt 30 minutit varem. Peatus asub üle maantee teeristist pisut vasakul.

MK Reis-X buss nr 36 Haapsalu (tasuta) 14.32 Laikmaa tee – 14.59 Haapsalu bussijaam

MK Reis-X buss nr 22 Haapsalu (tasuta) 16.58 Laikmaa tee – 17.22 Haapsalu bussijaam

 

Tallinna poolt ühistranspordiga tulles saab muuseumisse vaid läbi Haapsalu.

 

JALGRATTAGA

Jalgrattaga saab muuseumisse tulla mööda Läänemaa terviseteed, mis on rajatud Turba-Haapsalu raudteetammile. Hooldatud rada Ants Laikmaa muuseumisse on terviseteel tähistatud teeviidaga. Haapsalu poolt tulles jääb muuseum vasakule, Turba poolt tulles paremale.