Haridusprogrammid

Haridusprogrammid

Iloni lugu

Teeme tutvust Ilon Wiklandi põneva elukäigu ja tema loodud illustratsioonidega. Maailmakuulsa illustraatori loominguga tutvumiseks kasutame erilist luubimängu, mis aitab tema piltide detailirohkust märgata. Programmi kuulub meisterdamine ja iseseisev mänguaeg.

Seotud kunstiõpetuse, ajaloo ja eesti keele eesmärkidega, püsivuse ja eesmärgistatud tegevuse kujundamisega.

Kestus: 1,5 h

Hind: 7 € inimese kohta, õpetajale tasuta.

Lisainfo ja broneerimine: imedemaa@salm.ee; tel. 5836 2803; 527 6244

Vaata tutvustavat lühivideot programmi kohta siit.

Kunstipiknik 

 

Iloni Imedemaad ja Ants Laikmaa muuseumi ühendavas muuseumitunnis uuritakse loodust kui inspiratsiooniallikat. Muuseumitunnis tutvutakse lähemalt kunstnike Ilon Wiklandi ja Ants Laikmaa elu ja loominguga, räägitakse kunsti erinevatest väljendusviisidest ning muidugi luuakse ise kunsti. Iloni Imedemaal meisterdatakse looduslike ja taaskasutusmaterjalidega ning Ants Laikmaa muuseumis luuakse pargis ühine maakunstiteos. Muuseumitund toimub osaliselt õues ja seda viime läbi kolmapäevast reedeni, tundi saab broneerida alates 10. maist. Peale tunni lõppu võimalik pidada piknikku Ants Laikmaa muuseumi pargis.

1.-9.klass

Kestus: u 2,5h

Hind: 12€ õpilasele, üks saatja 10 lapse kohta tasuta, grupi suurus 24 õpilast

Lisainfo ja broneerimine karin.magi(ät)salm.ee

Pikk-pikk teekond 

 

Raudtee- ja sidemuuseumi ning Iloni Imedemaad ühendav muuseumitund räägib suhtlemisest, sõnumite saatmisest ja koodide lahtimurdmisest. Tunni käigus õpivad osalejad kodeerima salakirja. Raudtee- ja sidemuuseumis uudistatakse vanaaegseid sidevahendeid ja saadakse teada, kuidas raudtee on seotud infovahetusega. Huvisõidurong Peetrike viib osalejad Iloni imedemaale, kus Ilon Wiklandi eluloo ja illustratsioonide kaudu saab teada, mis juhtub, kui sõnum läheb kaduma ja millist infot annab meile kunstnike looming.

Muuseumitund toimub osaliselt õues ja seda viime läbi esmaspäevadel ja teisipäevadel, tundi saab broneerida alates 22. maist. Peale tunni lõppu võimalik pidada piknikku Iloni Imedemaa hoovis. Soovi korral saab piknikueine ette tellida telefonil 5664 2522 (Kohvik Koogikiirabi OÜ).

1.-6. klass

Kestus: u 2,5h

Hind: 15€ õpilasele, üks saatja 10 lapse kohta tasuta

Lisainfo ja broneerimine karin.magi(ät)salm.ee

NUTIMÄNG
Seiklus Iloniga Haapsalus

Maailmakuulus illustraator, Astrid Lindgreni raamatute kunstnikuna tuntud Ilon Wikland veetis oma lapsepõlve enne II Maailmasõda (umbes 75 aastat tagasi) Haapsalus. Selles mängus viib üks vahva tüdruk Ilon sind Haapsalu peale jalutama ning näitab sulle oma lemmikpaiku. Need on kohad, kus ka tänapäeva lastel on kindlasti põnev ja mõnda neist võib-olla ise ei oskakski minna …

Mäng saab alguse Iloni Imedemaalt (Kooli 5) ja pakub lahendamiseks põnevaid ülesandeid seitsmes paigas Haapsalu vanalinnas. Kogu mängu läbimine jalgsi koos ülesannete lahendamisega võib võtta aega umbes 1 h. Kuid mängida võib ka nii, et kõiki punkte läbi ei tee. Tähtis on vaid see, et alustaksid Iloni Imedemaa kassa juurest.

Vaata NUMU NutiMuuseumi kohta lähemalt siit.

Vahvad ideed meisterdamiseks

Klõpsa foto all olevale pealkirjale ja leiad meisterduse juhendi. Toredat tegutsemist!