Haridusprogrammid

Haridusprogrammid

UUS! ILLUSTRATSIOONITUND ILONI IMEDEMAAL

 

Uurime põhjalikumalt püsiekspositsioonis olevaid Ilon Wiklandi teoseid, avastame illustratsioonidel detaile ja värvivarjundeid ning tutvume erinevate tehnikatega kunstiajaloos. Arutleme illustraatori ameti olulisuse üle igapäevaelus ja uurime, kus illustratsiooni kasutatakse. Arendame rühmatöö oskust kasutades aktiivõppemeetodeid. Muuseumitunni üks osa on loovtöö.

Juhendaja illustraator Katrin Ehrlich.

Sobilik 14-18-aastastele, sobib ka kunstikoolidele. Korraga saab tunnis osaleda maksimaalselt 24 last.

Kestus 1,5 – 2h

Hind: 10 € õpilasele, õpetajad tasuta. Hind sisaldab kunstitarvete kasutamist.

Lisainfo ja broneerimine: imedemaa@salm.ee

Iloni lugu

Teeme tutvust Ilon Wiklandi põneva elukäigu ja tema loodud illustratsioonidega. Maailmakuulsa illustraatori loominguga tutvumiseks kasutame erilist luubimängu, mis aitab tema piltide detailirohkust märgata. Programmi kuulub meisterdamine ja iseseisev mänguaeg.

Seotud kunstiõpetuse, ajaloo ja eesti keele eesmärkidega, püsivuse ja eesmärgistatud tegevuse kujundamisega.

Kestus: 1,5 h

Hind: 7 € inimese kohta, õpetajale tasuta.

Lisainfo ja broneerimine: imedemaa@salm.ee; tel. 5836 2803; 527 6244

Vaata tutvustavat lühivideot programmi kohta siit.

Kunstipiknik 

 

Iloni Imedemaad ja Ants Laikmaa muuseumi ühendavas muuseumitunnis uuritakse loodust kui inspiratsiooniallikat. Muuseumitunnis tutvutakse lähemalt kunstnike Ilon Wiklandi ja Ants Laikmaa elu ja loominguga, räägitakse kunsti erinevatest väljendusviisidest ning muidugi luuakse ise kunsti. Iloni Imedemaal meisterdatakse looduslike ja taaskasutusmaterjalidega ning Ants Laikmaa muuseumis luuakse pargis ühine maakunstiteos. Muuseumitund toimub osaliselt õues ja seda viime läbi kolmapäevast reedeni, tundi saab broneerida alates 10. maist. Peale tunni lõppu võimalik pidada piknikku Ants Laikmaa muuseumi pargis.

1.-9.klass

Kestus: u 2,5h

Hind: 12€ õpilasele, üks saatja 10 lapse kohta tasuta, grupi suurus 24 õpilast

Lisainfo ja broneerimine karin.magi(ät)salm.ee

Pikk-pikk teekond 

 

Raudtee- ja sidemuuseumi ning Iloni Imedemaad ühendav muuseumitund räägib suhtlemisest, sõnumite saatmisest ja koodide lahtimurdmisest. Tunni käigus õpivad osalejad kodeerima salakirja. Raudtee- ja sidemuuseumis uudistatakse vanaaegseid sidevahendeid ja saadakse teada, kuidas raudtee on seotud infovahetusega. Huvisõidurong Peetrike viib osalejad Iloni imedemaale, kus Ilon Wiklandi eluloo ja illustratsioonide kaudu saab teada, mis juhtub, kui sõnum läheb kaduma ja millist infot annab meile kunstnike looming.

Muuseumitund toimub osaliselt õues ja seda viime läbi esmaspäevadel ja teisipäevadel, tundi saab broneerida alates 22. maist. Peale tunni lõppu võimalik pidada piknikku Iloni Imedemaa hoovis. Soovi korral saab piknikueine ette tellida telefonil 5664 2522 (Kohvik Koogikiirabi OÜ).

1.-6. klass

Kestus: u 2,5h

Hind: 15€ õpilasele, üks saatja 10 lapse kohta tasuta

Lisainfo ja broneerimine: imedemaa@salm.ee; tel. 5836 2803; 527 6244

Vahvad ideed meisterdamiseks

Klõpsa foto all olevale pealkirjale ja leiad meisterduse juhendi. Toredat tegutsemist!