Haridusprogrammid

Haridusprogrammid

Iloni lugu

Teeme tutvust Ilon Wiklandi põneva elukäigu ja tema loodud illustratsioonidega. Maailmakuulsa illustraatori loominguga tutvumiseks kasutame erilist luubimängu, mis aitab tema piltide detailirohkust märgata. Programmi kuulub meisterdamine ja iseseisev mänguaeg. Programmi käigus jõuame ka kiire pilgu heita Tove Janssoni näitusele “Muumid ja meri”.

Seotud kunstiõpetuse, ajaloo ja eesti keele eesmärkidega, püsivuse ja eesmärgistatud tegevuse kujundamisega.

Kestus: 1,5 h

Hind: 6 € inimese kohta, õpetajale tasuta.

Lisainfo ja broneerimine: imedemaa@salm.ee; tel. 5836 2803; 527 6244

Vaata tutvustavat lühivideot programmi kohta siit.

 UUS! Kartulilaste jõulupidu

Mängulises programmis saame teada, kuidas jõudis kartul meie toidulauale. Uurime, milliseid kartulitoite on Läänemaa kodudes läbi aegade söödud – kartulivorstist kartulikrõpsudeni. Programmi käigus valmivad ka maitsvad küpsekartulid. Kuni toit valmib, teeme tutvust Ilon Wiklandi raamatuga „Kartulilapsed“. Ja muidugi mängime toredaid mänge!

Programm sobib koolieelikutele ja I kooliastmele.

Kestus: 1,5 h

Hind: 7 € inimese kohta, õpetajale tasuta.

Lisainfo ja broneerimine: imedemaa@salm.ee; tel. 5836 2803; 527 6244

NUTIMÄNG
Seiklus Iloniga Haapsalus

Maailmakuulus illustraator, Astrid Lindgreni raamatute kunstnikuna tuntud Ilon Wikland veetis oma lapsepõlve enne II Maailmasõda (umbes 75 aastat tagasi) Haapsalus. Selles mängus viib üks vahva tüdruk Ilon sind Haapsalu peale jalutama ning näitab sulle oma lemmikpaiku. Need on kohad, kus ka tänapäeva lastel on kindlasti põnev ja mõnda neist võib-olla ise ei oskakski minna …

Mäng saab alguse Iloni Imedemaalt (Kooli 5) ja pakub lahendamiseks põnevaid ülesandeid seitsmes paigas Haapsalu vanalinnas. Kogu mängu läbimine jalgsi koos ülesannete lahendamisega võib võtta aega umbes 1 h. Kuid mängida võib ka nii, et kõiki punkte läbi ei tee. Tähtis on vaid see, et alustaksid Iloni Imedemaa kassa juurest.

Vaata NUMU NutiMuuseumi kohta lähemalt siit.

Vahvad ideed meisterdamiseks

Klõpsa foto all olevale pealkirjale ja leiad meisterduse juhendi. Toredat tegutsemist!