Sündmused

Sündmused

Toimunud

Haapsalu jaama perepäev

R, 19.10.2018 kl 12.00-18.00

Kava:

Raudtee- ja sidemuuseum on kõigile tasuta avatud. Uudistada saab nii imperaatoripaviljoni  kui reisijatehoone näitusi. Lisaks on võimalus erandkorras näha seestpoolt ka  elektrirongi juhtvagunit ja  kaubavagunit

Huvisõidurong Peetrike väljub jaama eest kell 12.00, 14.00, 16.00, pilet 3 €

Peetrike viib huvilisi sel aastal viimaseid kordi sügisvärvides Haapsalu vanalinna imetlema. Kasutage võimalust!

13.00 Ekskursioon jaamahoones. Haapsalu ja Läänemaa muuseumide juhataja Anton Pärn tutvustab kõigile huvilistele Haapsalu raudteejaama hoonet ning raudtee- ja sidemuuseumi varandusi.

Kogu päeva jooksul saab osaleda põnevas otsimismängus, kus vahvate luubikujuliste mängulehtede abil oma detailide märkamise oskus proovile panna tuleb. Tublidele osalejatele jagame auhindu!

Lisaks toimub muudki põnevat. Näiteks joonistame igaüks endale oma vaguni ning maiustame maja kulul tee ja vahvlitega.

17.00 Raudteejaama helide töötuba. Paneme perepäevale lõbusa muusikalise punkti. Loome Arno Suislepa juhendamisel raudteejaamale iseloomulikke lugusid, helisid ja signaale.

Tule jaama! Kogu perega!

 

Toetab Eesti Kultuurkapital.

Kontsert “Teekond” Haapsalus

5. juulil kell 17:56 Haapsalu raudteejaam.
Vanemuise Kvintett: Kersti Perandi (flööt), Anna Shulitshenko (oboe), Johanna Tuvi (fagott), Heimo Hodanjonok (klarnet), Kreete Perandi (metsasarv).

Kontsert on TASUTA.

KAVA:

Valdeko Viru. Kvintett puhkpillidele: I Andante
Villem Kapp. Süit puhkpillikvintetile: I Lüüriline hetk
Jaan Koha. Puhkpillikvintetis II Allegro
Harri Otsa. “Humoresk”
Harri Otsa. “Kvintett puhkpillidele”
Liina Sumera. “Puhkpillikvintett nr.1” (teos on kirjutatud kontserdisarjale “Teekond”)

Teekond on EV100 raames toimuv kahte puhkpillikvintetti ühendav kontsertsari, mis leiab aset 4.-8. juulini 2018 erinevates Eesti raudteejaamades.

„Teekond“ sümboliseerib liikumist ja muutumist nii ruumilises kui ajalises plaanis. Eesti Vabariigi kasvamine ning arenemine 100 aastaseks on olnud pikk ja keeruline teekond. Nii on olnud ka eesti muusika pidevas liikumises ning täiustumises. Kavas eesti helilooming, alustades Heino Ellerist, Cyrillus Kreegist ja lõpetades tänapäeva heliloojatega, mille hulgas kolm spetsiaalselt antud kontsertsarjaks kirjutatud uudisteost Pärt Uusbergilt, Liina Sumeralt ja Liisa Hirchilt.

Kontserdisarja raames toimuvad erineva pikkusega kontserdid liikumise sõlmpunktides ehk erinevates raudteejaamades üle Eesti Vaivarast Valgani.

Vaata lähemalt siit.

Publikuprogramm. Mälestusi jagab Lembit Adamson.

Kolmapäeval, 18. aprillil 2018 kell 16.00 tuleb Raudtee- ja sidemuuseumisse oma mälestusi jagama auraudteelane Lembit Adamson, kes jutustab kuulajatele põnevaid ja kohati humoorikaid mälestusi sidelasena Tallinna telefonivõrgus ja trammijuhina pealinnas töötamise ajast 1950-nendail aastail ning 1,5 kuud vähem kui 33 aasta pikkusest elektrirongidel töötamise perioodist.

Foto: Harju Elu.

Muusikapäev Haapsalu raudteejaamas

Laupäeval, 1. oktoobril kl 12.00

Kaitseväe orkester, dirigent Peeter Saan
Kolonelleitnant Peeter Saani juhitava Kaitseväe Orkestri põhifookus on sõjaväemuusikal, mida levitatakse aktiivselt Eesti Kaitseväes ja laiemalt kõigi Eesti elanike hulgas. Orkestri õlul lasub kohustus juhtida kõigi kaitseväe struktuuriüksuste muusikasündmusi ning edendada seeläbi professionaalset puhkpillimuusika kultuuri. Sagedasti kohtab orkestrit esinemas ka riiklikel ning tsiviil- ja sõjaväelistel esindussündmustel.