Haapsalu raudteejaam on saanud valmis uue veeremi ümberpaigutuse kava

Haapsalu raudteejaam on saanud valmis uue veeremi ümberpaigutuse kava

Raudtee- ja sidemuuseumi kogu osaks on veeremipark, mis on külastajatele seni eksponeeritud ajaloolises Haapsalu jaamas. Seoses valitsuse kavaga taastada Rohuküla-Turba vaheline reisrongiliiklus elektriraudteena, tuleb veerem ümber paigutada. Eeldatavalt 2024. aastal sõidab Haapsalu raudteejaama juba reisirong.

Koostöös Eesti Raudtee, SA Läänemaa, Haapsalu linnavalitsuse ning erinevate tehnikaekspertidega on Sihtasutusel Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid valminud detsembri lõpus kava, mis kirjeldab nii avalikku ruumi rajatavast elektriraudteest tulenevaid piiranguid, manööverdusvõimalusi kui ka uusi võimalusi muuseumi käsutuses oleva veeremi paigutuseks. Ühtlasi määratakse kindlaks muuseumikülastajatele turvaline külastajateekond.

Raudtee-, side- ja kultuuriloomuuseumi juhataja Talis Vare sõnul loob arenduskontseptsioon eeldused edaspidiste arendustegevuste planeerimiseks, mis on suunatud Raudteemuuseumi lõplikuks rekonstrueerimiseks ja väliala püsiekspositsiooni väljaarendamiseks perioodil 2021-2024.

Käesolev töö on valminud Muinsuskaitseameti toel „Muuseumide kiirendi“ taotlusvoorust rahastatava projekti raames. Ümberpaigutamise kava teostas ASI Invent OÜ koostöös Trilog Studio OÜ ja Naxti OÜga. Kokkuvõte on leitav SIIT