Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku konkursi võitja on Aliis Vatku

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku konkursi võitja on Aliis Vatku

Ilon Wiklandi 87. sünnipäeval, 5. veebruaril kuulutati Haapsalus, Iloni Imedemaal välja Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi võitja.

Ilon Wiklandi litograafia ja preemia, väärtusega 500 eurot, võitis peagi 14-aastaseks saav Aliis Vatku Haapsalu Kunstikoolist. Tema juhendaja on Aide Leit-Lepmets.

Teise preemia (300 eurot) sai 14-aastane Maria Eliisa Metsis Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolist, juhendaja Anne Muinaste.  Kolmanda preemia (200 eurot) pälvis Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Mari Poom (18), juhendaja Margot Kask.

Konkursil osalejatel tuli esitada vähemalt 3 tööd, sealhulgas 2 illustratsiooni vabalt valitud tekstile.  Sel aastal laekus konkursile taas töid üle terve  Eesti – Tallinnast, Tartust, Pärnust, Viljandist, Märjamaalt, Kuressaarest, Haapsalust ja Läänemaalt ning mujalt. Kokku võttis konkursist osa 29 noort.

Žüriiliikmed Krista Kumberg, Viive Noor, Tea Tammelaan, Kersti Tiik ja Maarja Aaloe tegid laekunud tööde seast esialgse valiku. Hinnati klassikalist oskust joonistada ja teose isikupära. Parimaid töid esitleti arvuti vahendusel ka Ilon Wiklandile, kes tegi viimase, otsustava valiku.

Aliis Vatku tööd olid Ilon Wiklandi meelest väga originaalsed ja lähtusid autori enda ideedest. Žürii arvates on Aliis oma vanuse kohta küps tegija, kes valdab hästi tehnikat. Tema joonistustelt hakkavad silma huvitavad detailid, samuti on tunda noore kunstniku peent huumoritaju. Maria Eliisa Metsise tööd hakkasid silma erakordse värvikülluse ja positiivsuse poolest. Mari Poomi tööd aga võlusid oma isikupärase stiiliga.

Ilon Wikland tänas kõiki konkursil osalenuid ja rõhutas selgi korral, et noor kunstnik peab kindlasti võtma sihiks olla originaalne. Ei tohi kopeerida teiste töid, vaid tuleb leida oma stiil. „Kunstnikuks olemine on aidanud minul leida oma identiteedi. Soovin kõigile noortele kunstnikele edu,“ lisas Wikland.

Konkurss toimus kolmandat aastat ning on ellu kutsutud, eesmärgiga julgustada noori kunstnikke nende loomerännaku alguses. Varasemalt on peaauhinna pälvinud Liisamari Viik Pärnu Kunstikoolist ja Anna-Liisa Sääsk Viljandi Kunstikoolist.

Kõigi konkursil osalenute parimatest töödest on Iloni Imedemaa teise korruse saalis koostatud näitus, mis jääb huvilistele avatuks märtsi lõpuni. Ilon Wiklandi sünnipäevakuul, veebruaris saab Iloni Imedemaad külastada  sooduspiletiga.

Fotol võitja Aliis Vatku oma konkursile esitatud tööde juures.