Muuseumile annetatud vanad dresiinid ja paakvagunid jõuavad Haapsallu

Muuseumile annetatud vanad dresiinid ja paakvagunid jõuavad Haapsallu

AS Eesti Raudtee kinkis Sihtasutusele Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid kasutuselt eemaldatud veeremi. Annetus koosneb kolmest dresiinist ja kahest paakvagunist. Täna alustatakse Tallinnas veose laadimist, et transportida esemed Haapsallu, Raudtee- ja Sidemuuseumisse. Kohale jõuab suuremahuline veos  sellel nädalal.

 Vedu saab teoks mitme osapoole koostöös: OÜ Kaarlaid korraldab äraveetavate dresiinide ja paakvagunite laadimise treileritele ja veo Haapsallu ning AS Eesti Raudtee abistab laadimise korraldamisel ning tagab laadimistööde ajal liiklusohutuse. Rahastuse veose kohaletoimetamiseks saab Sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid kultuuriministeeriumilt.

Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhataja Anton Pärna sõnul otsustati annetus vastu võtta muuseumi põhikogusse, kuna dresiinid ja paakvagunid juba olemasoleva veeremikogu väärikaks täienduseks. „Töökorda seatuna on dresiinidel potentsiaali leida rakendust muuseumiatraktsioonina,“ lisas ta.

Haapsallu jõuavad mootordresiin AGMu aastast 1956, elektriraudteel kasutusel olnud universaalsed mootordresiinid DMSu 958 ja DMSu 889, vanemat tüüpi hästi säilinud laiarööpmelised kaheteljelised paakvagunid 0572 ja 0573.