Iloni Imedemaal meenutatakse vahva jõulusündmusega Lota lavastuse saamislugu

Iloni Imedemaal meenutatakse vahva jõulusündmusega Lota lavastuse saamislugu

Pühapäeval, 6. detsembril kell 12.00 oodatakse kõiki Iloni Imedemaale jõulueelsele peresündmusele „Jõulujutud“. Avaneb ainulaadne võimalus piiluda väga populaarseks osutunud Lota lavastuse telgitagustesse. Külas on lavastuse osatäitjad Marie Keldrima (Lota) ja Sirje Maar (tädi Berg). Muude toredate tegemiste seas saab ka tutvuda kunstnik Maarja Aaloe loodud dekoratsioonide ja kostüümidega.

„Eelmisel aastal alustasime Astrid Lindgreni Lärmisepa tänava Lota juttudel põhinevate lavastustega. Esimene oli jõululugu „Muidugi oskab Lota peaaegu kõike!“ ja sellele järgnes suvenäidend,“ selgitas lavastuse tõlkija ja kunstnik Maarja Aaloe. „Mõtlesime sel aastal jõululavastust korrata, kuid ei õnnestunud, sest kõigil osatäitjatel oli raske ühist aega leida, aga lavastuse dekoratsioonid, kostüümid ja toredad mälestused on alles. Sellega seoses tuligi mõte pakkuda külastajatele võimalust korraks nii-öelda lava taha piiluda.“

Nii on pühapäeval Iloni Imedemaal võimalik vaadata jõululavastust tutvustavat fotonäitust, proovida kostüüme ja tunda, mis tähendab olla ise Lota või Mõmm, vaadata lähemalt Maarja Aaloe loodud teatridekoratsioone ja kuulata tädi Bergi ehk Sirje Maari esituses sedasama Astrid Lindgreni jõulujuttu, millest näidend rääkis.

Lisaks saab mängutoas maitsta ja kaunistada piparkooke ning teha jõulumeisterdust. Lahendamist vajab ka jõuluteemaline otsimismäng, mis juhatab osalised läbi kogu jõuluehtes maja.

Tegevust jagub sel päeval õuegi, sest seal ootab ehtimist üksik kuuseke.

Vaata kava siit.

Sissepääs muuseumipiletiga.

Iloni Imedemaa on avatud K – P 11.00 – 17.00

„Meil on nii lõbus, kui on jõulud!“ Nii ütles Lota ja tal oli õigus!

Lota ja raamat Fotol: Marie Keldrima – Lota