Läänemere-äärsete linnuste näitus

Läänemere-äärsete linnuste näitus

Alates 10. märtsist kuni mai lõpuni näeb Haapsalu piiskopilinnuse muuseumis fotonäitust Läänemere-äärsetest linnustest.

Rändnäituse on koostanud Läänemere-äärsete linnuste ja muuseumide assotsiatsioon (The Association of Castles and Museums around the Baltic Sea).

Läänemere-äärsete linnuste ja muuseumide assotsiatsioon asutati Malborki linnuses, Poolas juulis 1991. aastal. See hõlmab kõiki üheksat Läänemere-äärset riiki.

Organisatsiooni eesmärk on teadvustada Läänemere identiteeti ja elavdada koostööd, jagada teadmisi Läänemere regiooni ajaloost ja kultuuripärandist, samuti rajada võrgustik õppimiseks ja õpetamiseks. Assotsiatsiooni kuus sammast on uurimine, haridus, restaureerimine, juhtimine, turundamine ja turism. Assotsiatsioonil on üle 40 liikme. Eestist kuuluvad organisatsiooni lisaks Haapsalu piiskopilinnusele ka näiteks Narva ja Vastseliina linnused.

1994. aastal avaldas assotsiatsioon esimese Läänemere-äärsete linnuste reisijuhi. Sestpeale on organisatsioon koostanud mitmeid regiooni tutvustavaid trükiseid ja näitusi. Käesolev näitus on saanud teoks tänu Euroopa Liidu regionaalarengu fondile ning Euroopa naabrus- ja partnerlusinstrumendile.