„Rasmus, Pontus ja Lontu“ lavastaja Eva Kalbus on teatriauhindade nominent

„Rasmus, Pontus ja Lontu“ lavastaja Eva Kalbus on teatriauhindade nominent

Eesti Teatriliit kuulutas välja tänavused aastaauhindade nominendid 2018. aasta loomingu eest. Teiste seas on žürii tähelepanu pälvinud lavastaja Eva Kalbus, kelle käe all sündis möödunud aastal spetsiaalselt Iloni Imedemaale loodud kogupere lavastus „Rasmus, Pontus ja Lontu“.  

Eva Kalbus on Salme Reegi nimelise auhinna nominent. Žürii (Jaak Urmet, Iir Hermeliin, Kairi Kruus, Katrin Nielsen ja Maria Peterson) on esile tõstnud Eva Kalbuse oskuslikku pedagoogi- ja näitejuhitööd lavastuses „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

Lavastaja Eva Kalbuse sõnul on seda Astrid Lindgreni lugu Eesti lavadel mängitud vähe, kuigi raamatu iga lehekülg väärib lisaks lugemisele ka teatris esitamist. „Iloni Imedemaa on väga sobiv paik selle loo jutustamiseks. Mis võiks olla lindgrenlikum kui roheline sisehoov suvises Haapsalus! Tegelased ja nendevahelised suhted,  kirjaniku jutustamise soojus, muhedad dialoogid, põnev süžee ja inimlikud väärtused – sõprus, armastus, lojaalsus –  hakkavad siin iseenesest elama.“

Lavastust „Rasmus, Pontus ja Lontu“ saab Iloni Imedemaa hoovis näha ka sel suvel, 22. – 31. juulini.

Astrid Lindgreni enda dramatiseeringul põhinevas lavastuses astuvad üles Tallinna 32. Keskkooli teatrisuuna õpilased ja vilistlased, lisaks neile näitlejad Andrus Eelmäe ja Merle Talvik. Rasmuse osatäitja on Hans Matthias Kari, Pontust mängib Mattias Härm ning Lontu rollis on Brigita Eva Varrak. Imedemaa õue muudab Västanviki linnakeseks kunstnik Kamilla Kase. Olustikule sobiva helitausta loob Haapsalu muusik Arno Suislep.

Teatriauhindde laureaadid selguvad rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil. Pidulik auhinnagala toimub sel aastal Rakvere Teatris.